3 powody dlaczego zmieniłem macOS na Windows

Posted by Maciej Gos on Tuesday, February 18, 2020

Przez blisko 2 lata używałem do development w .NET Core i Xamarin macOS wraz z Visual Studio for Mac. Po takim okresie czasu doszedłem do wniosku, że czegoś mi brakuje więc postanowiłem ponownie spróbować Windows. Wynik był zaskakujący.

Wróciłem znowu na Windows i czuje się w w tym ekosystemie lepiej. Poniżej kilka powodów które spowodowały taką zmianę.

1. Visual Studio

Visual Studio w wersji dla Windows jest dużo bardziej rozbudowane vs jego odpowiednik dla macOS. Również publikowanie aplikacji do chmury Azure działa lepiej. Niektórzy powiedzą, że tworzenie aplikacji w Xamarin działa lepiej pod macOS ale akurat z tej ścieżki już zrezygnowałem. Dodatkowo całkiem niedawno zespół Xamarin wydał Hot Restart w preview który pozwala bezpośrednio z Windows debugować aplikacje na urządzeniu z iOS.

2. Windows Terminal

Tak tak Windows wreszcie doczekał się porządnej konsoli podobnej do iTerm2 pod macOS.

Windows Terminal

Można go dowolnie zmieniać w tej kwestii polecam Scott-a Hanselman i odkąd go używam działa wyśmienicie.

3. WSL, czyli Linux na Windows

Obecnie używam WSL 1 ale wkrótce w tym roku doczekamy się WSL 2 który będzie jeszcze lepszy. W skrócie WSL 2 ma zaoferować miko jądro Linux osadzone w Windows przez co będzie działać jeszcze szybciej. Doczekam się również wtedy pełnej integracji z Docker (powinien działać Network Mode: host).

Obecnie z WSL 1 jest również bardzo dobrze i daje to naprawdę fajne możliwość pracy z Linux pod Windows. Możliwe są scenariusze w których budujemy aplikację w .NET Core i testujemy ją Linux aby później uruchomić w Azure na Linux App Service.

Windows 10 od czasu mojej przesiadki na macOS bardzo się zmienił i dojrzał znowu poczułem do niego chemię i jest naprawdę fajnie.

A wy jakich systemów, oraz IDE używacie?

Photo by Panos Sakalakis on Unsplash

Maciej Gos

真诚赞赏,手留余香

使用微信扫描二维码完成支付


comments powered by Disqus